طراحي سايت، سئو، طراحي فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت، سئو، طراحي فروشگاه اينترنتي

حتماً يكي از پايه‌ترين ابهامات شما اين است كه براي طراحي سايت به چه گزينه‌هايي نياز داريم؟ بسته به اينكه هدف شما از طراحي سايت چه باشد، مطمئناً بايد از فناوري‌هاي خاصي استفاده كنيد و بسته به نوع فناوري‌ها نيازهاي شما با هم فرق مي‌كنند. اما هميشه براي هر كاري يك دسته نيازها هستند كه مشتركند، هر چند ممكن است همان‌ها هم اندكي با هم تفاوت داشته باشند. در اين مقاله به نيازهاي مشترك طراحي هر نوع سايتي اشاره مي‌كنم كه اطلاعات خوبي به تازه‌كارها خواهد داد.

 

احتياجات راه اندازي سايت

احتياجات طراحي سايت

ما اگر خواسته باشيم احتياجات طراحي سايت را به صورت فهرستي نام ببريم، بايد به موارد زير اشاره كنيم:

علاقه و انگيزه

در اولين قدم شما بايد پي به علاقه‌ي خود به كار طراحي سايت ببريد. علاقه‌ي به كار كه وجود داشته باشد، انگيزه ايجاد مي‌گردد و اين انگيزه باعث مي‌شود كه به راحتي دست از كار نكشيد. اما اين را بدانيد كه اگر صرفاً به دليل اينكه ديديد فلان سايت بازديد و درآمد بالايي دارد، شما هم مي‌خواهيد مثل آن سايت راه‌اندازي كنيد، بدون اينكه علاقه‌اي به انجام چنين كاري داشته باشيد، مطمئناً با شكست روبرو خواهيد شد! دليل اصلي اين موضوع اين است كه شما با مشكلات كار آشنا نيستيد و پس از مدتي كه به نتيجه‌ي دلخواه نرسيديد، نا اميد مي‌شويد و دست از كار مي‌كشيد. اما اگر علاقه به كار وجود داشته باشد، قضيه شكل ديگري به خود خواهد گرفت. اين از اولين نياز.

فضاي ميزباني

مي‌رسيم به مسائل فني كه لازمه‌ي راه اندازي سايت به حساب مي آيند. فضاي ميزباني يا هاست از مهم ترين اين احتياجات فني است. تنها با يك هاست شما قادر به طراحي سايت خود هستيد، هر چند شايد براي آدرس دهي سايت اندكي با مشكل مواجه شويد. اما در هر صورت اين شدني است. اما بدون هاست يا فضاي ميزباني شما هيچ كار نمي‌توانيد بكنيد. هاست مثل يك زمين است كه روي آن شروع به ساخت خانه مي كنيد. اگر اين زمين نباشد ساختماني هم در كار نيست.

براي تهيه‌ي هاست بايد به شركت هاي ارائه دهنده‌ي خدمات ميزباني مراجعه كنيد كه به پرداخت مبلغي آنها فضايي را با مشخصاتي خاص همچنين به همراه يك كنترل پنل هاست به شما اجاره مي‌دهند. در اين مدت مي‌توانيد پرونده‌ها و اطلاعات سايت خود را روي آن فضا قرار داده تا بازديد كنندگان سايت بتوانند آنها را دريافت كنند و اصطلاحاً از سايت شما بازديد به عمل آورند.

دامنه سايت

اما مي رسيم به دامنه كه همان نشاني اينترنتي سايت شماست. اگر اين نشاني نباشد، درست است كه شايد ديگران بتوانند سايت شما را پيدا كنند؛ اما پايدار نخواهد بود. مثلاً با IP هم مي توان يك سايت را باز كرد. اما اين IP ممكن است پس از مدتي تغيير كند كه كل فعاليت هاي سايت به هم خواهد ريخت! چرايي اين موضوع را در مقالات آموزشي ديگر وبنولوژي جستجو كنيد. دامنه را هم هنگام ثبت سفارش فضاي ميزباني مي توانيد خريداري كنيد. دامنه ها هم به صورت ساليانه اجاره داده مي شوند و شما بايد قبل از سررسيد انقضا آن را تمديد كنيد. هر كسي مي تواند براي خود يا ديگران دامنه ثبت كند كه باز هم براي اطلاعات بيشتر شما را به آموزش هاي ديگر سايت ارجاع مي دهم.

ما هاست و دامنه رايگان هم داريم. كه بايد توجه كنيد تحت چه شرايطي اين خدمات به شما رايگان داده مي شوند. در خيلي از مواقع هاستي كه به شما به رايگان داده مي شود، كيفيت لازم را ندارد يا داراي ابزارهاي استاندارد نيست! پس كار شما را بسيار سخت مي كنند. در ضمن طراحي سايت روي هاست هاي رايگان ممكن است به از دست رفتن اطلاعات شما منجر شود، كه فكر نكنم ايده آل كسي باشد! چون شخصي كه به شما هاست رايگان مي دهد، در ازاي دادن خدمات به شما هيچ تضميمي براي كيفيت ارائه نخواهد كرد. پس براي شروع جدي سعي كنيد اندكي هزينه كنيد تا خيال خودتان را راحت كنيد.

نرم افزار سايت ساز

شما براي ساخت سايت به دو قسمت اصلي يعني هاست و دامنه نياز داريد. يعني اگر اين دو تا را داشته باشيد، كار تمام است. اما در خيلي از مواقع شما نياز به يك نرم افزار سايت ساز هم داريد. كه اين نرم افزارها به انواع مختلفي تقسيم مي شوند. مثلاً نوع ميزكار آنها كه شما بايد آن نرم افزارها را روي رايانۀ خود نصب كنيد و سايت را بسازيد و سپس روي فضاي ميزباني بارگذاري كنيد. از اين دست نرم افزارها مي توان به Dream Weaver اشاره كرد. افراد خيلي كمي هستند كه از اين روش براي طراحي سايت خود استفاده كنند. يا اگر هم اين كار را بكنند، يك سايت پويا با زبان هاي برنامه نويسي خواهند ساخت.

اما بيشتر افراد به سراغ نرم افزارهاي مديريت محتوا مي روند. نرم افزارهايي مثل وردپرس و جوملا كه امكان راه اندازي سايت در كمترين زمان را به هر شخصي مي دهند. حتي افرادي كه اطلاعات فني زيادي راجع به طراحي سايت ندارند هم مي توانند در عرض چند دقيقه سايت خود را بسازند و شروع به مديريت آن كنند. در همين سايت هم در بخش آموزش وردپرس مقالات خوبي راجع به اين مبحث نوشته شده است.

پس نرم افزار سايت ساز و همچنين نحوۀ كار كردن با آن هم يكي ديگر از احتياجات امر طراحي سايت به شمار مي رود. البته نبايد زياد نگران اين بخش باشيد. چرا كه هم هزينه‌اي شما را تهديد نخواهد كرد هم اينكه ياد گرفتن اين گونه نرم افزارها كار سختي نيست. همچنان با ما همراه باشيد تا به طور كامل قادر به ساخت و طراحي سايت خود شويد.

منبع: سايت وبنولوژي

امتیاز:
بازدید: 1
برچسب:
:
[ 1397/1/31  ] [ ۰۹ ] [ webweb ] [ ]

تصميم گيري براي راه اندازي يك شركت طراحي سايت كار آساني نيست و نياز به تلاش زياد، استحكام، و جاه طلبي دارد. شما تصميمات سخت و دشواري را پيش رو داريد كه در  موفقيت و رشد كسب و كار شما تاثير به سزايي خواهد داشت. در ادامه به بررسي نكاتي مي پردازيم كه در راه اندازي شركت طراحي سايت شما ضروري هستند.

طراحي سايت 

شروع كار خود به عنوان يك فريلنسر 

قبل از اين كه مديريت يك كسب و كار را به دست بگيريد بهتر است كه تجربه كار مستقل را هم داشته باشيد. در اين مدل كسب و كار ها شما رئيس خود هستيد و مسئول هر جنبه اي از اجراي يك كسب و كار هستيد. فريلنسر به شخصي گفته مي شود كه در يك زمينه مانند خياطي متخصص است و به صورت پروژه اي براي خودش كار مي كند. اين مدل كار كردن باعث افزايش تجربه كاري شما و ياد گرفتن نكات مهمي قبل از راه اندازي شركت طراحي سايت خواهد شد.

ارتقاء سرمايه گذاري جديد

حال كه شما فريلنسر بودن را تجربه كرديد، گام بعدي در راه اندازي شركت طراحي سايت اين است كه پايه اي بسازيد تا به رشد كسب و كار شما كمك نمايد. استفاده از يك وب سايت گزينه اي عالي براي شروع كار و بازاريابي اينترنتي شما خواهد بود. 

پيدا كردن مشتريان جديد و كار كردن با آن ها

حال كه شركت شما راه اندازي شده است و وب سايت شما نيز طراحي گرديده، همه چيز آماده است به جز مشترياني كه به وب سايت شما بيايند. پيدا كردن مشتريان جديد يكي از بزرگترين چالش هايي مي باشد كه در هنگام شروع كسب و كار شما در طراحي سايت صورت مي گيرد. تاكتيك هاي بي شماري از جمله سئو و بهينه سازي سايت شما براي به دست آوردن مشتريان بيشتر وجود دارد كه در مقالات بعدي درباره آن ها صحبت خواهيم نمود. 

با اين كه پيدا كردن مشتريان و بستن قرارداد با آن ها بسيار چالش برانگيز است، اما كار اصلي زماني آغاز خواهد شد كه به بودجه بندي، مديريت و انتظارات مشتريان مي رسيم. 

عوامل رشد شركت طراحي سايت

قطعا در رشد يك شركت طراحي سايت عوامل متعددي دخيل هستند اما من سعي كردم تعدادي از مهم ترين اين عوامل را در زير بيان نمايم:

 • محدوديت هاي كاري خود را بيشتر كنيد.
 • ارائه خدمات مناسب به مشتريان و دانستن اين نكته كه مردم هرگز فراموش نمي كنند. 
 • خودتان به سطح يك متخصص در زمينه طراحي سايت برسانيد و به جامعه معرفي كنيد.
 • بر روي نياز هاي مشتريان تمركز كنيد، نه نياز هاي خودتان
 • خدمات طراحي سايت خود را تخصصي كنيد.
 • ارزش مشتريان از سود مورد نظر ما بيشتر است.
 • تيم سازي درست
 • هدف گذاري و بازاريابي دقيق
 • سعي كنيد درك مستقيمي از مشتريان شركت داشته باشيد.
 • با شركاي قدرتمند در صنايع مختلف همكاري كنيد
امتیاز:
بازدید: 1
برچسب:
:
[ 1397/1/24  ] [ ۱۲ ] [ webweb ] [ ]

نام استان آذربايجان شرقي در زمان حكومت پهلوي آذربايجان خاوري بوده است. اين استان از نظر جمعيت و مساحت در ناحيه شمال غربي ايران رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. استان آذربايجان شرقي از سمت شمال به كشور جمهوري آذر بايجان و ارمنستان، ازسمت غرب و جنوب غرب به آذربايجان غربي، از سمت شرق به اردبيل و از سمت جنوب به استان زنجان منتهي مي شود. اين استان داراي آب و هواي سرد كوهستاني بوده و كل محدوده استان را كوه ها و ارتفاعات تشكيل داده اند. مساحت استان آذربايجان شرقي 45,491 كيلومتر مربع است كه از اين جهت يازدهمين استان بزرگ كشور است. مركز اين استان، تبريز مي باشد، و از شهر هاي مهم اين استان مي توان به مراغه، مرند، اهر و ميانه اشاره كرد.

وضعيت اقتصادي استان آذربايجان شرقي

رتبه اول صادرات غير نفتي در كشور متعلق به استان آذربايجان شرقي مي باشد. اين استان به جهت تمركز صنايع بزرگ توليدي در شهر تبريز، از قطب هاي مهم صنعتي در سطح ايران به شمار ميرود. ديگر شهر هاي صنعتي اين استان شبستر، مرند، مراغه، ميانه، بناب و جلفا مي باشند. در استان آذربايجان شرقي 4342 كارگاه توليدي فعاليت مي كنند كه اين تعداد شامل 832 كارگاه صنعتي مي باشند. اين استان 5.99% از كل كارگاه هاي صنعتي ايران را به خود اختصاص داده است.

اهميت طراحي سايت استان آذربايجان شرقي

طراحي سايت در استان آذربايجان شرقي از آن جهت اهميت بالايي دارد كه بسياري از كارخانه هاي صنعتي و توليدي هاي بزرگ كشور در آن مشغول فعاليت هستند. با توجه به پشرفت تكنولوژي و قدرتمند تر شدن ارتباطات از طريق اينترنت، طراحي سايت اهميت بسيار بالايي در پيشرفت و توسعه كار اين صنايع خواهد داشت. همچنين وجود مناطق توريستي مانند قلعه مرند، قلعه بابك و وجود آبشار ها و چشمه هاي بسيار زيبا سبب توسعه شركت هاي گردشگري در اين منطقه شده است. بنابر اين طراحي يك وب سايت مناسب در زمينه گردشگري مي تواند بسياري از گردشگران را به سمت شما جذب نمايد. 

شركت طراحي سايت نوپرداز با بهره بردن از كادري مجرب و حرفه اي آماده  ارائه خدمات ويژه و تخصصي در زمينه هاي طراحي وب سايت ، طراحي فروشگاه هاي اينترنتي، طراحي اپليكيشن هاي موبايلي و سئو و بهينه سازي وب سايت توسط موتور هاي جستجو آماده ارائه خدمات به مشتريان عزيز در استان آذربايجان مي باشد. شركت نوپرداز داراي نمونه كار هاي حرفه اي مي باشد كه مي توانيد با مراجعه به صفحه نمونه كار ها از آن ها ديدن فرماييد.

طراحي سايت آذربايجان

 

امتیاز:
بازدید: 3
برچسب:
:
[ 1397/1/22  ] [ ۱۰ ] [ webweb ] [ ]

در حال حاضر دنياي اينترنت و وب بسيار گسترده شده است و مردم جهان حالا مدت زيادي از زمان خود را در اينترنت سپري ميكنند.

در اين وضعيت نقش طراحان وب به عنوان معماران اصلي اين دنيا بسيار مهم و پررنگ است.

حال طراحي و معماري اين دنياي تكنولوژي داراي اصول و قوانين مشخصي است كه تمامي طراحان وب بايد آن را رعايت كنند. مسئله مهمي كه تمامي طراحان وب بايستي به آن توجه داشته باشند اين است كه يك وب سايت خوب به طرح گرافيكي زيبا و مناسب با زمينه فعاليت وب سايت و بدون پيچيدگي همراه با منوي كاربردي و چيدمان صحيح اطلاعات نيازمند است.

يكي از مسائل مهم در طراحي وب سايت بررسي املاي مطالب وب سايت است. دقت كنيد كه وجود غلط املايي در مطالب يكي از بدترين نكات در طراحي وب سايت به شمار ميرود. در كنار اين كه اطلاعات نبايستي غلط املايي داشته باشند ، ميزان غني بودن اطلاعات وب سايت نيز بسيار مهم است. دقت كنيد هر چه قدر وب سايت شما از نظر ظاهري زيبا باشد اما داراي محتواي باارزشي نباشد بازديدكنندگان وب سايت ديگر تمايلي براي بازگشت به سايت ندارند.

سازگاري با انواع مرورگرهاي وب

در حال حاضر مرورگرهاي وب بسيار متنوعي وجود دارند كه كاربران از آن استفاده ميكنند و شما بايستي شما تمامي مرورگرها را در زمان طراحي وب سايت خود در نظر داشته باشيد. دقت كنيد كه مهمترين مرورگرها را هميشه در نظر داشته باشيد. براي رسيدن به اين هدف بايستي از دستورات و عملكردهايي استفاده كنيد كه در تمامي مرورگرها پشتيباني ميشوند. به عنوان مثال برخي دستورات جديد كه در CSS3 عرضه شدند در مرورگر IE قديمي و برخي مرورگرهاي ديگر پشتيباني نميشود. با اين كه اكثر مرورگرهاي وب رايگان هستند اما اكثر كاربران از نسخه هاي بروز مرورگر استفاده نميكنند و اين مسئله باعث ميشود كه شايد وب سايت شما را به درستي مشاهده نكنند.

يكي ديگر از مسائلي كه در نحوه نمايش وب سايت موثر است سيستم عامل مورد استفاده كاربر است زيرا هر يك از سيستم هاي عامل معمولا از مرورگر خاص خود استفاده ميكنند. امروزه استفاده از گوشي هاي هوشمند و تبلت ها در بين مردم ترويج پيدا كرده اند و مهم است كه شما هم وب سايت خود را طوري طراحي كنيد كه اين دسته از كاربران هم قادر به مشاهده صحيح وب سايت شما باشند. در صورت استفاده از امكاناتي كه ممكن است در برخي مرورگرها پشتيباني نشوند بهتر است به بازديدكنندگان سايت اطلاع رساني كنيد.

تصاوير و عكس هاي مورد استفاده در وب سايت

طي آمارهاي به دست آمده در صورتي كه لود شدن كامل يك وب سايت بيشتر از 10 ثانيه زمان ببرد ممكن است بازديدكنندگان از بازديد وب سايت منصرف شوند. يكي از مواردي كه زمان لود شدن صفحه را طولاني ميكند استفاده بيش از حد از تصاوير است. سعي كنيد تصاوير سايت را تا حد امكان سبك كنيد تا زمان لود شدن صفحات وب سايت به حداقل برسد. يكي ديگر از موارد استفاده از Alt براي معرفي خصوصيات به موتورهاي جستجوگر مانند گوگل است. علاوه بر اين كه با اين كار گوگل تصاوير سايت شما را شناسايي ميكند ، پيش از لود كامل تصاوير متن جايگزين تصوير نيز به كاربر نمايش داده ميشود.

استفاده از رنگ بندي مناسب در صفحات وب سايت

علاوه بر انتخاب رنگ مناسب براي اسكلت قالب وب سايت ، انتخاب رنگ مناسب براي پس زمينه صفحات وب سايت نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است. شايد يكي از بهترين انتخاب ها براي سايت رنگ مشكي براي متن و سفيد از براي زمينه باشد. شما بايد حتما از تضاد رنگي استفاده كنيد تا مطالعه و خواندن آن براي بازديدكنندگان سايت راحت باشد.

استفاده از فايل هاي چندرسانه اي و مالتي مديا

مالتي مديا در واقع از فايل هاي فلش ، ويدئو و كليپ هاي صوتي و موسيقي تشكيل شده. توصيه ما به شما اين است كه از جريان مداوم رسانه اي يا Streaming Media استفاده كنيد. فايل هاي جريان مداوم در واقع فايل هايي هستند كه به صورت مداوم دريافت و توسط نرم افزارهايي مانند Real Player به كاربر نمايش داده ميشوند. در اين حالت كاربران منتظر نمي مانند تا كل فايل دريافت شود و سپس آن را مشاهده كنند بلكه عمل پخش همزمان با دريافت فايل صورت ميگيرد.

در مورد فايل هاي چند رسانه اي يك مسئله ديگر نيز مهم است. برخي وب سايت ها در صفحه ورودي از فايل هاي اينترو فلش Intro Flash استفاده ميكنند. حتما دقت كنيد كه به كاربر اين امكان را بدهيد تا در صورتي كه مايل به مشاهده اينترو نبود بتواند با كليك بر روي كليدي از نمايش اينترو صرف نظر كند.

منوي اصلي وب سايت جهت دسترسي به اطلاعات وب سايت

منوي اصلي سايت يا همان Site Navigation بايد ساده و در دسترس باشد. مطالعات نشان ميدهد كه كاربران اگر در عرض 3 ثانيه اطلاعات و يا منوي دسترسي به اطلاعات مورد نظر را پيدا نكنند بلافاصله از سايت خارج ميشوند. برخي از طراحان در طراحي منو هاي اصلي سايت از فايل هاي فلش و يا تصاوير استفاده ميكنند و بايد دقت داشته باشيد كه شايد برخي بازديدكنندگان نتوانند اين موارد را مشاهده كنند. بنابراين توصيه ميشود از منوهاي متني ساده استفاده كنيد.

يكي ديگر از موارد مهم درباره لينك ها دقت در وجود نداشتن لينك هاي مرده است. اين نوع لينك ها كاربران شما را به صفحات خالي ارجاع ميدهند و اين مسئله قطعا كاربران سايت شما را فراري ميدهد.

عدم استفاده از فريم يا قاب در طراحي وب سايت

استفاده از فريم Frame در طراحي صفحات وب سايت كاملا منسوخ شده است و HTML5 نيز ديگر از اين ويژگي پشتيباني نميكند. يكي از نكات منفي اين نوع ويژگي عدم پشتيباني از نشانه گذاري يا Bookmark است.

در نهايت به شما توصيه ميكنيم هميشه در ابتدا شناخت مناسبي از مخاطبين سايت خود داشته باشيد. مثلا اگر مخاطبين سايت شما كودكان هستند سعي كنيد از رنگ هاي شاد و زنده بيشتر استفاده كنيد. نوع و اندازه فونت نيز بسيار مهم است. مثلا اگر بازديدكنندگان سايت شما افراد مسن هستند سعي كنيد از فونت هاي ساده و با سايز نسبتا درشت استفاده كنيد تا مطالعه آن براي افراد بازديدكننده راحت باشد.

منبع: سايت آرمان وب 

امتیاز:
بازدید: 12
برچسب:
:
[ 1397/1/11  ] [ ۰۷ ] [ webweb ] [ ]

در بخش هاي قبل چيتا سافت اطلاعاتي در زمينه ي طراحي سايت، گرافيك طراحي سايت و … مطالبي در اختيار شما عزيزان قرار داديم در اين مطلب مي خواهيم به معرفي چند  پلاگين طراحي سايت بپردازيم با ما همراه باشيد.

پلاگين طراحي سايت وردپرس

از زماني كه همه از پتانسيل گسترده وردپرس اگاه شده اند، ديگر نيازي به رونمايي مجدد آن نيست. به جاي آن مي خواهيم درباره چند پلاگين بحث كنيم.

بعضي از اين پلاگين ها ضروري هستند، مثل پلاگين هايي كه براي بهبود بخشيدن سئو يا ذخيره سازي سايت مي باشند. و بعضي ديگر اختياري مثل پلاگيني كه براي انتگرال گيري reCaptcha استفاده مي شود. در دسته بندي دوم اغلب شما با پلاگين هاي كه براي كمك به صاحبان سايت براي روند طراحي هاي اخير طراحي شده است به مشكل بر مي خوريد.

براي مثال آن ها مي توانند رابط هاي كاربري را ويژگي هاي مثل دكمه منو hamburger يا گرافيگ هاي duotone ادغام كنند.

امروز ما مي خواهيد شما را با ۶ راه حل رايگان مهم و ساده آشنا كنيم.

 كارت ها

همانطور كه در Pinterest، Dribbble، Behance، توييتر، فيس بوك، گوگل پلاس و ديگر موارد ديده مي شود. مي خواهيد با كارت ها شروع كنيم. ۲۰۱۵ با توجه به تلاش هاي بزرگ اطراف اين روند جايي نخواهد رفت. به نظر مي سد كه اين پلاگين يكي از محبوب ترين الگو هاي طراحي مي باشد كه مفاهيم را در تكه هاي كوچك تر به خواننده ياد مي دهد كه اين يك راه حل تقريبا همه جانبه است كه به سادگي در تلفن ها و دسكتاپ ها اجرا مي شود.

پلاگين طراحي سايت

پلاگين طراحي سايت

 

راه حل وردپرس: Masonry Layout

طراح بندي هاي Masonry يكي از بهترين راه ها براي استفاده از طرح بندي مبتني بر كارت مي باشد. بنابراين اين پلاگين مي تواند يك شروع عالي باشد. زيرا به شما اجازه استفاده از ساختار سبك    Pinterestو اعمال كردن آن بروي وبلاگ, مجله آنلاين يا حتي سايت تجارت الكترونيك خود را مي دهد.

مطلب پيشنهادي:۱۰ راه براي توسعه طراحان وب سايت (بخش دوم)

 گرافيگ هاي DUOTONE

همانطور كه در كمپين هاي Spotify Adidas Lois Jeans و… ديده مي شود.

Duotone بسيار قديمي است, اين سبك گرافيگي ميليون ها بار توسط عكاساني كه نياز داشتند از رنگ هاي متوسط و برجسته در عكس استفاده كنند استفاده شده است. اگرچه خيلي هم جديد و بروز نيست, اما سال پيش Duotone وب را ب تندي گرفته بود.

پلاگين طراحي سايت

پلاگين طراحي سايت

 

راه حل وردپرس: TwotoneFX

بزرگ ترين مثال از اين Spotify طراحاني كه تكنيك ها را با رنگ هاي شديد تزيين كرده بودند.

TwotoneFX يك پلاگين كوچك است و اين امكان را به شما مي دهد كه تمام عكس هايي كه در بخش رسانه هاي خود داريد را به duotone تبديل كنيد.

اين پلاگين يك رابط ساده و بسيار بصري به همراه چنديد گزينه براي ويرايش تصاوير مي باشد. بنابراين, مي توانيد رنگ هاي عكس ها را تغيير دهيد, فيلتر گذاري كنيد, و يا همه كار ها را يكباره اعمال كنيد.

 اثر پارالاكس

همانطور كه در وب سايت هاي مقياسي، اندازه گيري و تم هاي gazillion ديده مي شود.

اين تكنيك را نمي توان يك روند ناميد. اين تكنيك براي سالها با ما بوده است و از لحاظ فني چيزي تغيير نكرده است. بنابراين با امنيت كامل مي توانيد بگوييد كه اين يك ابزار ثابت شده است كه امروز بسيار جذاب تر شده و با زمينه هاي متعددي برابر است. ازاين تكنيك براي ايجاد طرح هاي برجسته دايناميكي تجربه كاربري هموار و افكت هاي ۳بعدي استفاده مي كنند.

پلاگين طراحي سايت

پلاگين طراحي سايت

 

راه حل وردپرس: Parallax Scroll

Parallax Scroll يك راه مناسب براي اضافه كردن اين افكت ها با چند كد كوتاه است كه سربرگ ها, صفحهات، و پست هاي سفارشي را با يك زمنيه parallax ايجاد مي كند. مخزن رسمي روش هاي متعددي براي انجام اين كار ارائه مي دهد، اما شما مي توانيد هر كدامي كه فك مي كنيد بهتر است را انتخاب كنيد.

امتیاز:
بازدید: 15
برچسب:
:
[ 1397/1/3  ] [ ۰۸ ] [ webweb ] [ ]

يك سايت حرفه اي مي تواند افرادي كه قصد اقامت در هتل را دارند به سمت خود جذب نماييد. در صورتي كه وب سايت شما امكان خريد اينترنتي يا رزرو آنلاين هتل را براي مشتريان ايجاد كرده باشد و در جايگاه مناسبي در بين موتور هاي جستجو گر اينترنتي برخوردار باشد، حتما مي تواند بسياري از افراد را براي اقامت در هتل شما ترغيب كند. اين مدل وب سايت ها مي توانند با معرفي مكان هاي زيبا و جالب به مشتريان خود آن ها را نسبت به مراكز تفريحي و يا سياحتي پيرامون هتل خود آگاه سازند. استفاده از نقشه هاي گوگل و نشان دادن مكان هاي تورسيتي و تفريحي از عوامل با اهميتي هست كه مي تواند كاربران بسياري را به سمت وب سايت هتل هاي مختلف جذب نمايد. همچنين با طراحي سايت هتل شما قطعا گام بزرگي در مسير توسعه و گسترش كسب و كار خود با استفاده از فضاي نامحدود اينترنتي خواهيد برداشت. كافيست برترين هتل ها را آناليز نماييد تا متوجه شويد كه اين هتل ها توجه ويژه اي به فضاي اينترنت و طراحي سايت براي هتل خود دارند. اما رعايت چه نكاتي براي طراحي سايت هتل با اهميت است؟ مزيت هاي طراحي سايت هتل چيست و چه شركت هايي در اين زمينه فعايت دارند؟

نكاتي مهم در طراحي سايت هتل

از جمله ويژگي هاي با اهميت وب سايت هاي هتل داري، استفاده از محيط سي پنل مناسب مي باشد كه در آن كاربران بتوانند به راحتي اطلاعات مورد نياز هتل را درج، حذف و ويرايش نمايند. محيط سي پنل بايد كاربر پسند و استفاده از آن آسان باشد تا كاربر دچار سردرگرمي نشود. هتل داران بايستي به اين نكته توجه كنند كه استفاده از طرح و ديزاني مناسب براي رشد كسب و كار آن ها بسيار با اهميت مي باشد و جزء ضروري ترين بخش هاي سايت هاي هتل داري است. سئو و بهينه سازي وب سايت هتل از جمله مهم ترين خدماتي است كه مي تواند براي افزايش باديد كنندگان شما موثر واقع شود. توجه داشته باشيد پس از اين كه كار طراحي وب سايت شما به پايان برسد، سئو مي تواند اصلي ترين وظيفه براي رونق كسب و كار شما باشد. مشاوره گرفتن از متخصصان سئو از جمله مهم ترين كار هايي است كه شما بايد قبل و بعد از طراحي سايت خود به آن توجه داشته باشيد.

مزيت هاي طراحي سايت هتل

 • آسان تر شدن كار براي مشتريان شما و كسب رضايت آنان
 • تبليغات هتل خود به صورت هميشگي از طريق استفاده از موتور هاي جستجو
 • معرفي فضاي هتل و ارائه عكس ها و فيلم هايي از محوطه هاي پيرامون آن براي جذب مشتريان بيشتر
 • در دسترس بودن هميشگي و ارائه خدمات آنلاين به مشتريان
 • كاهش هزينه هاي اضافي و هنگفت
 • افزايش اعتبار شما نزد مشتريان
 • معرفي شهر و استاني كه هتل در آن قرار دارد
 • ايجاد ارتباط به سايت هاي گردشگري و تفريحي براي افزايش مشتريان اينترنتي شما
 • افزايش بازديد كنندگان وب سايت هتل شما با استفاده خدمات سئو و بهينه سازي سايت
 • توسعه كسب و كار خود با استفاده از فضاي نامحدود اينترنت
 • ارائه خدمات sem براي افزايش بازديد از سايت هتل شما

ويژگي صفحات سايت هتل

 • طراحي صفحه رزرو هتل و اماكن اقامتي
 • طراحي صفحه پرداخت آنلاين با استفاده از درگاه هاي بانكي مختلف
 • طراحي صفحه زمان بندي براي بررسي اتاق هاي خالي و پر در هتل
 • طراحي صفحه دسته بندي اتاق ها بر اساس ظرفيت آن ها
 • طراحي صفحه توضيحات مربوط به اتاق ها
 • طراحي صفحه خدمات آنلاين مشتريان
 • طراحي صفحه معرفي هتل و تاريخچه آن
 • طراحي صفحه براي پيشنهاد هاي خاص در روز هاي خاص
 • طراحي صفحه معرفي رستوران هاي داخل هتل
 • طراحي صفحه توضيحات اماكن ديدني اطراف هتل
 • طراحي صفحه ثبت نام و ارتباط با مشتريان
 • پشتيباني يك ساله رايگان همراه با ميزباني و ثبت دامنه ir رايگان
 • امكان ساخت اپليكيشن android و ios به درخواست مشتريان

وب سايت هاي هتل داري برتر دنيا

آيا مي دانيد برترين وب سايت هاي دنيا در زمينه هتل داري كدام اند؟ اين وب سايت ها چه خدماتي را به مشتريان خود ارائه مي دهند؟

با گسترش گردشگردي در دنيا، امروزه شاهد مسافرت و بازديد توريست هاي مختلفي از نقاط ديدني و جالب در سراسر دنيا هستيم و به همين جهت بهره بردن از يك وب سايت در دنياي اينترنت مي تواند مسافران زيادي را براي اقامت در هتل شما جلب نمايد. امروزه وب سايت هاي مختلفي در زمينه هتل داري مشغول فعاليت هستند كه خدمات مختلفي در زمينه رزرو بليط، بررسي هتل و اتاق هاي آن و زمان بندي اتاق هاي هتل و... ارائه مي دهند. اين هتل ها كه از جديد ترين تكنولوژي هاي روز دنيا هم بهره مي برند داراي وب سايت هايي هستند. از جمله برترين وب سايت هاي هتل داري دنيا مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • هتل اينتركانتيننتال (Intercontinental Hotel Group)
 • گروه هتلداري ويندهام (Wyndham Hotel Group)
 • موسسه هتلداري بين‌المللي ماريوت (Marriot International)
 • هتل هيلتون (Hilton Hotels)
 • گروه هتلداري آكور (Accor Group)
 • گروه هتلداري انتخاب (Choice Hotels)
 • گروه‌ هتلداري بست وسترن (Best Western)
امتیاز:
بازدید: 28
برچسب:
:
[ 1396/12/9  ] [ ۰۶ ] [ webweb ] [ ]

طراحي سايت چيست؟ پاسخ به اين سوال به نظر خيلي ساده مي‌رسد. بله، اگر بخواهيد تنها نگاهي گذرا به معني طراحي سايت داشته باشيد، پاسخ دادن به اين سوال زياد وقت شما را نمي‌گيرد. طراحي سايت به معني طراحي و ايجاد يك وب سايت يا بهينه سازي يك سايت قديمي است.

اگر اين پاسخ همه آن چيزي نيست كه به دنبالش بوديد، اين مقاله ليداوب براي شما نوشته شده است. در ادامه به شما مي‌گوييم كه طراحي سايت به چه دردي مي‌خورد، طراح وب سايت كيست و براي طراحي سايت به چه دانشي نياز داريد. اما پيش از هر چيز بهتر است بدانيم اصلا طراحي سايت از كجا شروع شد و چه تاريخچه‌اي دارد؟

 

تاريخچه طراحي سايت ؛ تولد اولين وب سايت

طراحي وبوب سايت‌هاي زيادي در سراسر جهان وجود دارند، اما هيچ كدام از آن‌ها ۲۶ سال قدمت ندارند. اولين وب سايت دنيا كه به پروژه World Wide Web يا همان W3 تعلق داشت، در ۶ آگوست سال ۱۹۹۱ متولد شد. اين وب سايت كه توسط «تيم برنرز لي» توسعه يافته بود، هنوز هم با آدرس http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html. در دسترس قرار دارد.

همانطور كه با مراجعه به آدرس اولين سايت دنيا قابل مشاهده است، اين سايت و ديگر وب سايت‌هاي اوليه كه به پيروي از همين سايت به وجود آمدند، طراحي خاصي نداشتند و در آن‌ها از المان‌هايي مثل تصوير، تركيب‌هاي رنگ يا فايل صوتي استفاده نشده بود. رفته رفته و با معرفي مرورگرهاي مختلف توسط Netscape و Microsoft كه بازيگران اصلي دوران جنگ مرورگرها در اين سال‌ها بودند، با استفاده از عواملي مثل جاوا اسكريپت و HTML، راه طراحي گرافيكي و شكل و شمايل دادن به صفحات وب هموارتر شد. به نظر مي‌رسد مايكروسافت تاثير بسيار زيادي روي اين اتفاق گذاشته باشد. در سال ۲۰۰۰ و با ارائه اولين نسخه Internet Explorer براي سيستم‌هاي مك كه از HTML 4.1 و CSS 1 به صورت كامل پشتيباني مي‌كردند، انقلاب عظيمي در مرورگرها و طراحي سايت به وجود آمد. جالب است بدانيد كه اين مرورگر، اولين مرورگري بود كه به صورت كامل از فرمت تصاوير PNG پشتيباني مي‌كرد.

 

طراحي سايت چيست؟

طراحي وب چيست

طراحي وب سايت، طراحي سايت يا همان Web Design، دقيقا به معناي تلاش براي ايجاد يك پايگاه اينترنتي براي ارائه خدمات، فروش محصول يا اطلاع رساني است. طراحي وب سايت يك پروسه است كه از لايه‌سازي صفحات وب، توليد محتوا، طراحي گرافيكي و رعايت اصول سئو تشكيل شده است. در واقع اگر شما مي‌خواهيد يك وب سايت قدرتمند ايجاد كنيد كه بتوانيد با استفاده از آن خدمات، محصول يا هر چيز ديگري را به صفحه اول گوگل بياوريد، بايد تمام اصول فني و ظاهري طراحي يك وب سايت را رعايت كنيد.

 

وظايف طراح سايت چيست؟

يك طراح سايت با توجه به اينكه در چه پروسه‌اي از طراحي وب سايت درگير است، وظايف مختلفي دارد. به صورت كلي در طراحي و راه اندازي يك سايت، به دو تيم يا فرد براي طراحي Back-end يا همان بخش كدها و Front-end نياز داريم.

متخصص طراحي Back-end كسي است كه مسئوليت نوشتن كدهاي مختلف براي ايجاد ساختار اصلي وب سايت را به عهده دارد. اين كدها همان چيزي هستند كه از نظر بازديدكنندگان يك سايت پنهان هستند و بيش از هر چيز وظيفه راه اندازي و عملكرد يك سايت را به عهده دارند. يك متخصص طراحي سايت كه وظيفه توسعه Back-end را به عهد دارد از زبان هاي برنامه‌نويسي مثل Python، ASP و PHP استفاده مي‌كند.

در بحث طراحي Front-end همه كارها براي بهتر كردن ويژگي‌هاي ديداري يك سايت انجام مي‌شوند. در واقع تمام چيزي كه بازديدكننده سايت مي‌بيند، نتيجه كار يك توسعه دهنده Front-end‌ يا همان كسي است كه با استفاده از كدهاي مختلف ظاهر وب سايت را به سر و شكل مي‌دهد. براي توسعه ظاهر سايت، نياز به كد نويسي است و نوشتن اين كدها با زبان‌هايي مثل HTML، CSS و جاوا اسكريپت انجام مي‌گيرد. البته فراموش نكنيد كه هميشه در اين پروسه همكاري با يك گرافيست وب مي‌تواند نتايج بسيار بهتري رقم بزند.

 

براي طراحي سايت به چه ابزاري نياز داريم؟

ابزار طراحي سايت

حتما با خودتان فكر مي‌كنيد، يك كامپيوتر خوب كه با سرعت بالا همه چيز را اجرا كند و اعصاب ما را هنگام اجراي فرمان‌هاي مختلف به هم نريزد؟ بله، يكي از اصلي‌ترين ابزارها براي طراحي وب يك كامپيوتر خوب با سيستم عامل به روز و مناسب است. اما مهم‌تر از آن ابزار اصلي طراحي وب يا همان زبان هاي برنامه نويسي مختلف هستند.

ابزارهاي طراحي سايت، معمولا با توجه به اينكه در چه پروسه‌اي از بحث طراحي وب درگير باشند، مي‌توانند كاملا از هم متفاوت باشند. اين ابزارها معمولا در گذر زمان با نسخه‌هايي جديدتر جايگزين مي‌شوند تا كار طراحي سايت را راحت‌تر و مفيدتر كنند. البته تكنولوژي كه پشت هر كدام از اين ابزار قرار دارد، همچنان ثابت مي‌ماند و فقط كارايي آن‌ها است كه دستخوش تغيير مي‌شود.

يك طراح سايت از ابزار و تكنولوژي‌هايي مثل HTML، CSS، PHP يا هر زبان و تكنولوژي ديگري مربوط به طراحي سايت استفاده كند.

 

انواع طراحي سايت

وب سايت‌هاي امروزي به دو گونه وب سايت استاتيك و وب سايت دايناميك دسته‌بندي مي‌شوند.

طراحي سايت استاتيك

در طراحي سايت استاتيك، يك فايل متمايز به ازاء هر صفحه وب سايت روي سرور ذخيره مي‌شود و هر بار كه اين صفحه مورد نياز باشد، عينا از سرور بازخواني مي‌شود و براي كاربر نمايش داده مي‌شود. از مزاياي اين گونه طراحي سايت كه در بيشتر تا سال ۲۰۱۵ محبوبيت داشت، آساني طراحي صفحات استاتيك و امنيت بالاي آن براي سرورهاي آن دوره بود.

با ارائه سرورهاي ارزان قيمت‌تر و بالا رفتن تكنولوژي امنيت سرور، كم كم اين طراحي جاي خود را به طراحي سايت دايناميك (پويا) داد. البته هنوز هم در تمام وب سايت‌هاي دايناميك، بخش‌هايي با طراحي استاتيك ايجاد مي‌شوند و در واقع تمام وب سايت‌ها چند بخش استاتيك در طراحي خود دارند.

سايت دايناميك

طراحي سايت دايناميك

صفحات دايناميك وب سايت به گونه‌اي طراحي مي‌شوند كه خود صفحه ثابت، اما محتواي آن متغير باشد. ساختار اين صفحات توسط يك اپليكيشن سرور كه اسكريپت‌هاي سمت سرور را فراوري مي‌كند، ايجاد مي‌شود.

در واقع محتواي چنين صفحاتي با توجه به جستجوي كاربر، ايجاد مي‌شوند. اين بدان معني است كه محتواي صفحه به خودي خود روي سرور وجود ندارد و با فراخواني چنين محتوايي از يك صفحه سايت دايناميك، اين صفحه روي سرور ايجاد شده و براي كلاينت فرستاده مي‌شود.

در يك سايت دايناميك، صفحات معمولا محتواي مورد نياز خود را از يك ديتابيس در Back-end فراخواني مي‌كنند. هنگامي كه صفحات دايناميك وب سايت براي اولين بار توسعه پيدا كردند. توسعه اوليه صفحات دايناميك وب مستقيما در زبان‌هايي مثل PHP، Perl يا ASP صورت مي‌گرفت.

 

مشاغل مرتبط با طراحي وب سايت چيست؟

تيم طراح سايت

علاوه بر خود طراحان وب سايت، براي اينكه يك وب سايت به موفقيت برسد و در نتايج گوگل بدرخشد، افراد زيادي بايد درگير توسعه و نگهداري از آن باشند. در واقع طراحي سايت تنها شروع يك فرايند بزرگ براي رسيدن سايت به سود است.

هنگامي كه يك كسب و كار آنلاين را راهاندازي مي‌كنيد، پيش از هر چيز بايد يك وب سايت خوب طراحي كنيد. در اين پروسه علاوه بر طراح وب سايت بايد با متخصصان ديگري هم همكاري داشته باشيد. در ادامه به صورت فهرست گونه، مشاغل و تخصص‌هاي مرتبط با راه اندازي و نگهداري سايت را با هم مرور مي‌كنيم.

 • شما به يك گرافيست نياز داريد تا دكمه‌ها، لي اوت و لوگوي مناسبي براي شما طراحي كند.
 • يك متخصص ديجيتال ماركتينگ به شما مي‌گويد كه چه استراتژي‌هايي به كار ببريد تا با استفاده از تكنيك‌هاي بازاريابي آنلاين، هميشه موثرترين ترافيك را به سايت خود هدايت كنيد.
 • متخصص كپي رايتينگ، كسي است كه به شما براي ايجاد محتواي مناسب و پيگيري هدف سئو كمك مي‌كند. همانطور كه مي‌دانيد امروزه يكي از مهم‌ترين ابزار بالا بردن و جذب ترافيك موثر براي سايت، محتواي مناسب و كلمات دقيقي است كه بايد به كار برده شوند. يك متخصص توليد محتوا در كنار متخصص ديجيتال ماركتينگ، مي‌توانند تضمين كننده حضور شما در صفحه اول گوگل باشند. البته شما مي‌توانيد براي حضور بهتر از يك فرد به عنوان متخصص سئو هم بهره ببريد تا محتواي شما بهتر و موثرتر به چشم بيايد.
 • طراح رابط كاربري يكي ديگر از مشاغل مرتبط با طراحي و نگهداري از سايت است. اين فرد مي‌تواند به شما در ايجاد يك معماري اطلاعات، طراحي كاربر محور، طراحي جذاب و همينطور بهبود المان‌هاي ظاهري سايت كمك بسياري كند.

همانطور كه مي‌بينيد طراحي سايت فقط به دانش فني و يادگيري اصول كد نويسي و آنلاين كردن سايت محدود نمي‌شود. در اين راه نياز است يا تمام تخصص‌ها را داشته باشيد، يا تيمي از افراد متخصص با دانش فني مناسب ايجاد كنيد.

هدف از طراحي سايت چه مي‌تواند باشد؟

هدف سايت

وب سايت‌ها انواع مختلفي دارند. ممكن است هدف يك فرد از طراحي سايت با هدف فرد ديگر از زمين تا آسمان تفاوت داشته باشد. امروزه تقريبا براي هر هدفي يك سايت طراحي مي‌شود تا به عنوان پايگاه اطلاع رساني يا فروش يا هر منظور ديگري مورد استفاده قرار بگيرد.

با يك جستجوي ساده در اينترنت مي‌توانيد متوجه تعداد زيادي از وب سايت‌هاي تجاري، E-Commerce، خبري و وبلاگ‌هاي شخصي شويد كه فعال هستند. اما اگر دقت كنيد موفق‌ترين اين سايت‌ها، گروه‌هايي هستند كه از اصول طراحي سايت و بهينه سازي و هدف گذاري سئو پيروي كرده‌اند تا اطلاعات درون وب سايت خود را به مشتريان يا بازديدكنندگان هدف خود نمايش بدهند.

 

يادگيري و آموزش طراحي وب سايت چه مراحلي دارد؟

شايد شما هم دوست داشته باشيد به زودي وارد عرصه طراحي سايت شويد و مفاهيم ابتدايي آن را فرا بگيريد. بايد به شما بگوييم كه يادگيري اصول اوليه و حتي پيشرفته طراحي سايت، كار چندان دشواري نيست. براي آموزش طراحي سايت، تنها كافي است منابع مناسب را به صورت آنلاين يا با حضور در كلاس‌هاي فيزيكي فرا بگيريد.

مهم‌ترين عامل در تبديل شدن به يك طراح سايت حرفه‌اي، يادگيري مفاهيم اوليه از يك مرجع مطمئن و پس از آن كسب تجربه است. بهترين مرجع براي شما در زمينه يادگيري طراحي وب، مي‌تواند آموزش‌هاي پروژه محور در زمينه طراحي وب و سئو باشد تا با انجام پروژه‌هاي مختلف حين آموزش، بتوانيد تجربه‌اي اوليه در زمينه توسعه و آنلاين كردن يك سايت به دست بياوريد. پس از اتمام آموزش با انجام پروژه‌هايي در دنياي واقعي به تجربه خود بيافزاييد و به يك طراح سايت حرفه‌اي تبديل شويد.

سايت منبع

امتیاز:
بازدید: 32
برچسب:
:
[ 1396/11/30  ] [ ۱۳ ] [ webweb ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 1172
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب